“Дуже не звично було вперше за довгий час одягнути цивільний одяг, коли так давно привик до пікселю. Думав, буде трохи важко повернутись в цивільне життя, бо як казав мій побратим, з війни можна поїхати, але не можна повноцінно повернутись. Війна, ті події, які ти переживаєш там - вони навіки з тобою, з часом щось звісно забудеться, а щось назавжди буде в памʼяті. Спогади, люди, які вчора були чужими стали для тебе рідними, з якими ти на фронті зустрів Різдво. І той момент, коли ти в лісі зі звуками артилерії під Лиманом їси великодню паску, яку спекли невідомі люди з Хмельниччини чи ті, які зробили кутю під Купʼянськом”. 
 
Це один зі спогадів Богдана, IT Administration спеціаліста в Intellias. Після мобілізації він служив командиром взводу на Купʼянському, Бахмутському та Лиманському напрямках. Отримав поранення, лікувався в госпіталі, а потім знову був з побратимами на позиціях в Донецькій області:  
 
Мої навички в ІТ сфері допомогли мені закріпитись в штабі батальйону. Я допомагав зі Старлінками, компʼютерною технікою, раціями та іншим обладнанням”.  

Згодом Богдан повернувся додому за станом здоров’я, оскільки травма отримана на позиціях, не дозволяла йому повноцінно нести службу. Сьогодні він знову працює в нашому львівському офісі. Ми щодня стараємось продумати процеси, щоб спростити повернення в команду Богдану та іншим колегам-ветеранам. А поки чимало з них, як і тисячі українців та українок, продовжують службу, разом з усіма IntelliPeople ми організовуємо благодійні збори та ініціативи й навіть поїздку на велосипеді перетворюємо в можливість задонатити в перемогу України. У цьому матеріалі розповідаємо про все детальніше.  
  

Благодійні проєкти та ініціативи на підтримку ЗСУ 

Станом на сьогодні ми передали на потреби українських військових 2 мільйони доларів. Частину переказали коштами, іншу — у вигляді різного обладнання та військового спорядження, яке закуповуємо та передаємо разом із партнерами.  
 
Цьогоріч з нагоди свого 21-річчя Intellias передав благодійному фонду «Повернись Живим» 6,2 мільйона гривень. За ці гроші фонд передав 5 безпілотників «Лелека 100» для підрозділів Головного управління розвідки на передовій. 
 
Один з наших найперших проєктів, які ми запустили з початком повномасштабної війни, — “Авто для захисників”. Спільно з нашими партнерами проєкту купуємо та доправляємо з-за кордону на передову позашляховики. На сьогодні ми придбали 66 автівок.  

Ініціювати та підтримувати важливі проєкти кожному IntelliPeople допомагає і наша внутрішня платформа IntelliShare. Тут можна донатити робочими годинами, які ми переводимо в грошовий еквівалент. Тільки за перший рік роботи порталу колеги задонатили 25 931 години. Якби це донатила одна людина, їй би довелось пропрацювати 13 років. 

Завдяки донатам на машини, екіпу та щотижневому внеску компанії нам вдалось допомогти понад 110 унікальним підрозділам, а деяким із них по кілька разів. 
 
Наш цьогорічний проєкт “Екомобільне літо”, який популяризує сталу мобільність, також допоміг і ЗСУ. Ми всією командою зібрали кошти на 3 електробайки для українських захисників. Ці безшумні, швидкі та потужні електровелосипеди – чудове рішення для тактичних завдань. Intellias задонатив ще на 3, коли ми досягли позначки в 50,000 кілометрів в IntelliMove челенджі. Ми вже другий рік закуповуємо ці електробайки для бійців ССО, аеророзвідки та інших підрозділів на передовій. 

У січні 2023 року ми відкрили власну благодійну організацію “Фонд змін Інтелліас”. Він допомагає швидше реагувати на запити військових та закуповувати найбільш термінові позиції (зв’язок, оптику, автомобілі тощо). 

Тим часом маємо в межах компанії справжній волонтерський штаб, який активно допомагає на різних напрямках. Разом вони залучили 152 мільйони гривень.  

Підтримка мобілізованих колег  

З моменту мобілізації і до повернення додому Intellias підтримував дуже сильно. Піпл партнери та колеги з команди завжди були на звʼязку. До відправки на передову компанія видала мені бронежилет та ноутбук, який і до тепер виконує важливу роль в моєму підрозділі. Також від мене було декілька запитів щодо забезпечення інших підрозділів ЗСУ ноутбуками та принтерами, які я отримав буквально за кілька днів після звернення”. 

Одразу після того, як Богдан відправився на службу, він перейшов на спеціальний пакет допомоги, який ми створили для мобілізованих колег. Окрім фінансового забезпечення, він включає й іншу підтримку. Ми надсилаємо нашим військовим спеціалістам тактичний одяг, обладнання для побратимів й посестер за запитом. У разі потреби дбаємо про психологічну та медичну допомогу. Надаємо компенсацію у разі травмування. 

Також в разі травми чи загибелі спеціаліста ми обовʼязково надаємо фінансову підтримку сімʼям мобілізованих колег. За потреби організовуємо й психологічну допомогу, залучаємо до активностей, які робимо для сімей наших спеціалістів.  

Підтримка колег-ветеранів 

В плані адаптації важливу роль відіграє родина, адже це перші люди, які тебе зустріли після повернення. Важливо зануритись в ту просту домашню атмосферу. Звісно ж важливі друзі та колеги по роботі. Є й таке, на що наразі, не можу повпливати, наприклад, реакція, на грім, який асоціюється з артилерією, чи звуки важких машин, зразу думаю про танки, - пояснює Богдан. — Велику роль при адаптації ветеранів відіграє, як тебе прийме суспільство, тому тут важлива тема спілкування цивільних людей з військовим або ветераном. Наприклад, варто вникнути, які питання не варто задавати або як реагувати на слова або дії військового які для тебе дивні”.  

Щоб нашим колегам-ветеранам було легше повертатись до роботи, ми розробили комплексну програму з адаптації ветеранів та окрему політику з підтримки ветеранів, де визначили окремі зобовʼязання компанії у підтримці та реінтеграції ветеранів. 

Зокрема розробили відповідний тренінг для менеджерів і команд. Також розширили програму медичної та психологічної допомоги. У разі складної травми виділяємо додаткову компенсацію саме на реабілітацію. Ми зібрали також корисні ресурси, зокрема інформацію про спільноти підтримки, відновлення здоров'я, юридичну підтримку. 

Окрім того, ветерани мають доступ до тематичних освітніх програм від міжнародних освітніх платформ.  

Додатково ми впровадили соціально-освітню програму Military Buddy, в рамках якої колеги ветерани, які вже повернулись до роботи допомагають адаптуватись тим, хто лише повертається з війни.  

Якщо проєкту для ветерана відразу немає, демобілізований спеціаліст переходить в резерв зі 100% компенсацією, де відбувається пріоритетний пошук проєкту. Тим часом надаємо ветерану задачі із внутрішніх проєктів компанії, аби він чи вона відразу відчували себе залученими. 


Сьогодні ми продовжуємо всією командою допомагати нашим захисникам та захисницях. Дякуємо, за вашу відважність, захист та волю до свободи. Ваша сила — наша віра та допомога!
 

 ТОБІ МОЖЕ
БУТИ ЦІКАВО…
підтримати проєкти БФ Intellias